Všemi směry 2011

15. června 2013 v 9:10 |  Články ... co tak píšu
Jak bylo "v kůži novináře"? No tak - především se to uskutečnilo VŠEMI SMĚRY ...

Tužku a papír s sebou! Tak zněla výzva studentů Vyšší odborné školy publicistky, kteří zorganizovali festival Všemi směry 2011. Akce, která každoročně nechává nahlédnout širkou veřejnost pod pokličku novinářské práce, se od rána konala v klubu Rock café v Národní ulici.

PRAHA - Jaké to je být "v kůži novináře"? To si mohli vychutnat návštěvníci letošního festivalu Všemi směry 2011. Tak totiž znělo letošní téma už sedmého ročníku festivalu, který pořádali studenti Vyšší odborné školy publicistiky 7. dubna v Praze. Letos se, jak bylo zvykem v ročnících minulých, nekonal tři dny, ale pouze jeden den - ale i ten stál za to!
Každý návštěvník si přišel na své. Ti, jenž upřednostňují raději suchou teorii, si mohli v diskuzním sále vyslechnout hned několik za sebou jdoucích seminářů. Našli se ovšem i praktičtěji založení a zkusili si jaké to je komentovat sportovní zápas nebo číst televizní noviny. A pro ty, kteří se ve výše zmíněných disciplínách nenašli, tu byly připraveny dokumentární filmy jako například Jeden svět: Anna v přední linii o zavražděné ruské novinářce nebo Pozemšťané, koho budete volit?, natočený pod vedením Lindy Jablonské.
Studentům se i letos podařilo zajistit účast zajímavých osobností z českého mediálního prostředí. Letos jimi byl například Michael Viewegh, Pavel Novotný, Dalibor Balšínek, Martin Kézr a další.
Právě Michael Viewegh a Pavel Novotný spolu vedli velice zajímavou debatu na téma Bulvár: Bulvár: Kde jsou hranice? Kdo neslyšel, stejně neuvěří. Pavel Novotný se nám snažil obstojně vylíčit svůj postoj, ale všechny jeho argumenty byly okamžitě pošlapány a smeteny ze stolu. Mimojiné na festivalu proběhla i diskuze o internetovém serveru WikiLeaks: co je ve veřejném zájmu?, který moderoval Stanislav Brunclík.
Ke konci festivalu nám předvedli své představení herci z divadla HarOLD a divadlo IMPROvariace, které si jej připravilo jen pro tuto událost. Sladkou tečku za festivalem udělala indie-rocková kapelaThe Roads s britským frontmanem, která sbírá úspěchy nejen na české scéně.
Pokud jste letos festival nemohli navštívit, ať už z jakýchkoliv důvodů, neprohloupíte, když si příští rok uděláte čas. Přece jenom, na každém rohu Prahy se nedozvíte, jaké barvy by měla být vaše kravata v situaci, kdy jdete "jenom" na obyčejný úřad.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama