Palermo, Sicílie 2012

15. června 2013 v 9:14 |  Články ... co tak píšu
Life is a magic circus: Juggling for inclusive growth

Sicilské město Palermo 12 dní hostilo 25 mladých nadšenců do žonglování. Ovšem našli se mezi nimi i tací, jako například já, kteří v tomto oboru nevynikají a proto se moc do nacvičování na konečnou show nezapojovali. Zato jsme se ale naučili z balónku vyrobit psa nebo labuť a zkusili si, jaké to je být klaunem.
Červencového italského XChange se zúčastnili mladí lidé z Francie, Bulharska, Polska, Itálie a hlavně z České republiky. Když říkám z České republiky mám na mysli i jednoho slovenského občana, který je sice "jiným" národem, ale v srdci se cítí být Čechem. Proto jsme ho nikdy neodlišovali od naší skupiny. Mezi sebou jsme se dorozumívali anglicky, někteří schopní i polsky a někteří méně schopní se do konverzace nezapojovali v žádném jazyce.
Každý večer se konaly tzv. mezinárodní večeře. Každá skupina pohostila ostatní svým národním jídlem. Naše skupina předvedla českou kuchyni řízky a bramborem.
Tyto výměnné pobyty jsou podle mého názoru tím nejlepším pro mladé, kteří tu mohou nabírat zkušenosti, vidět jiné země a mravy, získat nové přátele, zdokonalit se v jazyce. Je jen škoda, že o těchto možnostech ví tak málo lidí, protože jsou tak málo medializované.
Výměna v Palermu mě naučila jedno. Vážit si každé nabízené příležitosti. Nikdy nevíte, co Vám život přinese a proto je dobré po každé takové nabídce skočit, mít chuť se naučit něčemu novému a nebát se ukázat, co se ve Vás skrývá za potenciál. ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama